Licencja
Czasopismo jest publikowane w otwartym dostępie, co oznacza, że wszystkie treści są dostępne bezpłatnie dla użytkowników i instytucji.
Od początku istnienia czasopisma (od 2024 roku) artykuły zamieszczone w czasopiśmie objęte są licencją
Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe (
CC BY 4.0). Więcej szczegółów o licencji CC BY 4.0:
podsumowanie licencji,
treść licencji. Treść licencji dostępna pod linkiem:
https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/legalcode.
Copyright
Od 2024 roku czasopismo umożliwia Autorom zachowanie praw autorskich do swoich prac bez ograniczeń. Autorzy udzielają Wydawcy niewyłącznej nieograniczonej licencji do korzystania z Utworu na wielokrotne wydanie i dystrybucję.
Polityka archiwizowania
Wszystkie teksty pochodzące z czasopisma są publikowane w wersji elektronicznej. Dążymy do archiwizacji tekstów w różnorodnych bazach danych.
Czasopismo jest archiwizowane cyfrowo w bibliotece cyfrowej Biblioteki Narodowej
POLONA oraz w serwisie
Academica.
Polityka samoarchiwizowania
Artykuły publikowane w czasopiśmie "dot.pl" ukazują się na licencji Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe (CC BY 4.0). Autorzy mogą dokonywać samoarchiwizacji wersji wydawniczej tekstu (ostateczna, opublikowana wersja tekstu, nazywana również jako: published version, final published version) oraz/lub postprintów (zrecenzowanej naukowo ostatecznej wersji elektronicznej publikacji zaakceptowanej przez Wydawnictwo do opublikowania).
Polityka archiwizacji danych badawczych
Redakcja wspiera politykę otwartego dostępu .Zachęcamy Autorów do archiwizacji danych badawczych w otwartych repozytoriach danych badawczych oraz poprawnego cytowania w swoich publikacjach danych badawczych, w szczególności załączenia numeru DOI lub innego identyfikatora danych badawczych.
Informacje o polityce dotyczącej danych badawczych
Dane badawcze to dane zbierane, przetwarzane, pozyskane lub wytwarzane w ramach badań naukowych lub prac rozwojowych, cyfrowe i nie cyfrowe.
Redakcja czasopisma wspiera politykę otwartego dostępu. Zachęcamy Autorów do archiwizacji danych badawczych w otwartych repozytoriach danych badawczych.
Należy pamiętać, że dane badawcze powinny spełniać zasady FAIR:
1. Findable - łatwo wyszukiwalne;
2. Accessible - dostępne dla każdej zainteresowanej osoby;
3. Interoperable - interoperacyjne, możliwe do łączenia z innymi danymi;
4. Reusable - wielokrotnego użytku.